Praktické informace
 
ilustrace

INFORMACE O WEBU

Tyto stránky www.tantra-joga.cz mají převážně informační charakter. Účelem je vše podstatné sdělit a vysvětlit a navést každého zájemce na kurz, ošetření, informaci, kterou potřebuje. Na tyto stránky navazují stránky www.sugama.cz, kde se objevují aktuální články o tantře, aktuální sdílení účastníků různých tantrických kurzů, různé komentáře, diskuze; www.sugama.cz jsou stránky určené spíše pro komunitní sdílení zájemců o tantru a vědomý způsob života.

O čem se zde dočtete:O centrech v Lažánkách a v Brně - kde se nachází, dopravní spojení, vybavení, ubytování
O akcích - začátky, stravování, co s sebou
Podmínky účasti
Přihlášky, zálohy, slevy, storna
Formy účasti na akcích a programu

MOŽNOST PRONÁJMU CENTRA V BRNĚ I V LAŽÁNKÁCH - ve všední dny, na víkendy. Informace telefonicky na č. 608 708 996 (Igor). ....................................................................................................................................ilustrace

Jak začít s tantrou?

Máme pro tebe několik důležitých rad, které ti umožní začít tantru s láskou a vyvarovat se nejčastějších omylů. Tantra je nádherný a láskyplný způsob života, může tě velmi obohatit, může dát tvému životu nový rozměr, tantra se zabývá nejdůležitějšími jevy života. Tantra je vhodná pro každého člověka bez ohledu na vzdělání nebo věk.1) Důležité je porozumět, co to tantra je. Přečti si Časté otázky.
2) Poraď se s námi, jaká je pro tebe nejvhodnější akce nebo seminář. Pro začátečníka je vhodný například Pálení temnoty, Tantrický festival nebo silvestrovská akce.
Napiš nám na email: info@sugama.cz a my ti poradíme, dobře jednotlivé akce známe. Navíc jsou možnosti individuálních seminářů nebo konzultací, rovněž akce, které nejsou běžně v programu.
3) Konzultuj s námi tvůj zdravotní problém, jakékoliv potíže a pocity, které brání začít tantru dělat. Jsme zkušení lektoři s dlouhodobou praxí, máme lékařské vzdělání nebo vzdělání v přírodní léčbě. Studovali jsme tantru v zahraničí (Indie, Japonsko, Thajsko, Amerika atd.).
4) Neboj se, bude se ti tantra líbit. Zapomeň na svůj věk nebo vzdělání, neměj zbytečné obavy, dej věcem volný průběh.
5) Nemusíš mít svého stálého partnera nebo partnerku, přijeď klidně sám/sama. Jste-li v páru, budeme vás podporovat, přijeďte oba.
6) Vezmi s sebou kamaráda nebo kamarádku opačného pohlaví, nemusíte dělat program spolu, ale můžete se podpořit.
7) Jsi-li velmi citlivá žena, vyzkoušej nejdříve tantru pro ženy, zalistuj v menu na tantru pro ženy nebo se podívej do akcí. Kdekoliv je cvičení Mohendžodáro, je to pro tebe vhodné.
8) Jsi-li ostýchavý muž, přijeď na Mužskou sílu, Heroického muže nebo na nějakou akci s tranzem, kde se velmi posílíš.
9) Pokud se bojíš intimnějšího tantrického přibližování, vyzkoušej si nějakou akci, která je na pomezí tantry a meditace nebo tantry a šamanismu, tantry a Reiki atd.
10) Moc o věcech nepřemýšlej, tvoje mysl tě může zradit, prostě udělej ten krok a přijeď na první libovolnou akci, dej věcem volný průběh a věci se začnou dít.ilustrace

O CENTRU V LAŽÁNKÁCH

Centrum se nachází asi 25 km západně od Brna na okraji Českomoravské vysočiny. Je zasazeno do malebné krajiny poblíž chráněného území Bílého potoka. Nedaleko je i zatopený kaolínový lom ideální pro koupání.

Adresa: Lažánky 133, 664 71 Veverská Bitýška

Vybavení centra:
- velký meditační sál (140 m2) - profesionální ozvučení 4 x 140 W reproduktory Peaway, 12 vstupů mixpult, přehrávač na CD, MD a kazety;
- malý meditační sál (70 m2);
- čajovna (60 m2) s krbovými kamny a kuchyňkou;
- sauna (pro cca 10 osob) a venkovní bazén;
- jídelna (pro 30 až 40 osob);
- kuchyň;
- sociální zařízení - 2 koupelny, 8x WC;
- ubytování v 4-8lůžkových pokojích pro cca 50 osob;
- šest 2lůžkových celoročně obyvatelných chatek;
- parkovací místa v areálu pro cca 20 aut;
- travnaté hřiště.

Ubytování:
- v pokojích (postele),
- v malé meditárně (matrace),
- v chatkách (dle možností),
- ve vlastních stanech (v létě).

Jak se sem dostanete:
Autem z Brna kolem přehrady, přes Veverskou Bitýšku, centrum je 700 m za Lažánkami směrem na Velkou Bíteš. Nebo z dálnice Brno-Praha odbočit na 21.km, směr Veverská Bitýška.

Integrovanou dopravou (www.idsjmk.cz):
a) vlakem Brno-hl.nádr.–Kuřim, dále autobusem č. 312 na zast. Lažánky-šachty.
b) v Brně tramvají č. 1 do Bystrce-zast.ZOO, zde přestoupit na autobus č. 303 do V. Bitýšky, kde navazuje autobus č. 312 do Lažánek–šachet.
Centrum je hned u zastávky.Je možnost si centrum pronajmout. Pronájem se pohybuje od 2000 Kč do 7000 Kč za den, v závislosti na počtu osob, využití prostor a účelu pronájmu nebo typu akce. Podrobnosti je potřeba domluvit ústně na tel. 608 708 996.ilustrace

O CENTRU V BRNĚ

Centrum, kterému říkáme "Domeček", se nachází nedaleko od centra, na rozhraní Pisárek a Kohoutovic.

Adresa: Antonína Procházky 5, 623 00 Brno - Kohoutovice

Vybavení centra:
meditační sál (100 m2) s ozvučením, sál v suterénu (70 m2), čajovna (pro 20 osob) s kuchyňským koutem, 2 šatny, masérna, sociální zařízení (sprcha, 4x WC).

Ubytování:
možnost přespání ve vlastním spacáku v meditárně na matracích nebo si sami zajistěte v nedalekém Penzionu MK, Dlážděná 20, Brno-Žebětín, tel. 546 217 289, 728 450 458 (670,-/noc/dvoulůžk. pokoj, 550,-/noc/jednolůžk. pokoj), 10 min. autobusem k Domečku.

Jak se sem dostanete:
- od hlavního vlakového nádraží tramvají č. 1 na zastávku Mendlovo nám., pak autobusem č. x37 na zastávku Antonína Procházky (celý den na znamení!). - autem je možné jet přes Nový Lískovec, ulicí Rybnickou a sjet dolů do Pisárek, první ulice vlevo je Ant. Procházky.

Domeček (má dřevěnou přístavbu) je jediný dům po levé straně. Vchod bývá před akcí označen.Domeček na procházce je možné si pronajmout. Pronájem je v rozmezí 1000 - 2000 Kč na den, podle počtu osob a typu využití. Hodinový pronájem v nejvíce frekventovaných hodinách je obvykle 200 Kč/hodinu, v méně frekventovaných 100 Kč/hodinu. Podrobnosti je potřeba domluvit ústně na tel. 608 708 996.ilustrace

O AKCÍCH

V LAŽÁNKÁCH
Akce začínají první den večer kolem 19.00.
S sebou:
doplatek příspěvku, spacák nebo povlečení (na místě je možné si půjčit povlečení za příplatek). Dále přezůvky, šátek na oči, pohodlné volné oblečení. Doporučujeme více bavlněných triček.

V BRNĚ
Akce začínají první den večer kolem 19.00.
Stravování:
není zajištěno, pouze ranní čaj. Je možné si zajít na oběd do restaurace.
S sebou:
jídlo, spacák, přezůvky, šátek na oči, pohodlné volné oblečení. Doporučujeme více bavlněných triček.

ilustrace

PODMÍNKY ÚČASTI

☼ Platí trvalý zákaz používání drog či jiných omamných látek. Požívání alkoholu nesmí ovlivnit program.
☼ Účastníkům akce není dovoleno ovlivňovat meditační klima centra jakýmikoliv obchodními, propagačními nebo reklamními aktivitami.
☼ Právem lektora je odeslat účastníka z kurzu, uzná-li to za vhodné (v tomto případě vrátíme poměrnou část příspěvku).
☼ Pozdní příjezd na akci nebo dřívější odjezd nezakládá nárok na slevu, účastník může kdykoliv z kurzu odjet.
☼ Účastníci akce dodržují provozní podmínky v domě, s těmito budou seznámeni na začátku akce.
☼ Účastník si je vědom toho, že akce OSMC mají převážně zdravotně preventivní a všestranně posilující účinek, proto je plně zodpovědný za své zdraví, v případě zdravotních obtíží navštíví svého lékaře. Před zahájením akce podá všechny důležité informace týkající se svého zdraví. Je si vědom toho, že na akci nepřijíždí se žádnou nakažlivou nemocí.
☼ Bere na vědomí, že všechny akce mají charakter soukromé klubové aktivity a že po dobu účasti na programu je volným členem sdružení Osho Sugama Meditation Center.
☼ OSMC neručí za ztráty nebo škody způsobené na osobním majetku během akce.
☼ Účastník souhlasí se zařazením osobních údajů do databáze Osho Sugama Meditation Center. Tyto údaje budou použity výhradně pro informování o akcích OSMC.
☼ Organizátoři souhlasí s přítomností na akci za předpokladu, že dotyčný přijímá roli účastníka akce a nemá jiné osobní motivy, obchodní zájmy nebo důvody než ty, které odpovídají této roli, pokud není předem domluveno jinak.
☼ Uvedený příspěvek je za program, příp. ubytování a strava jsou zdarma. Pokud ubytování a stravu nepožadujete, příspěvek zůstává stejný.

ilustrace

PŘIHLÁŠKY, ZÁLOHY, SLEVY, STORNA

Po dobu účasti na programu je každý volným členem sdružení Osho Sugama Meditation Center. Všechny platby mají charakter příspěvku.

JAK SE PŘIHLÁSIT NA AKCI:
- telefonicky na č. 608 708 996
- e-mailem na info@sugama.cz;
- na webových stránkách www.tantra-joga.cz nebo www.sugama.cz

ZÁLOHA:
Zároveň s přihláškou uhraďte stanovenou zálohu nebo celou částku. Záloha je nevratná. Příspěvky na akci (zálohy) se posílají na účet u ČSOB v Brně č. 123778402/0300. Tvé datum narození či r.č., specifický symbol:např. 2107 (1. den konání akce), zpráva pro příjemce: napsat „Příspěvek“+ jméno a příjmení. Kopii dokladu o platbě si vezměte s sebou na akci.
V případě nesložení zálohy bude vaše účast závislá na aktuálním stavu volných míst. Po zaplacení zálohy budete mít rezervováno na akci místo a v dostatečné době před akcí vám zašleme podrobnější informace.

SLEVA:
Na slevu vzniká nárok při zaplacení zálohy nebo celé částky nejméně 2 týdny před akcí. Při placení celé částky na místě se bude jednat o tu vyšší.

STORNO:
Zaplacená záloha je nevratná. Je možné si ji v plné výši převést před zahájením akce na jinou akci, která se koná do 12 měsíců. Toto je možné udělat jen jednou. Tento převod je možný udělat i v případě, že jste zaplatili celou částku.

U kursů tantra-jógy pro ženy je možné převést zálohu pouze jednou a to se storno poplatkem 400 Kč na další akci. Pošlete li za sebe náhradnici v daný termín storno poplatek neúčtujeme. Převod na další termín a na další osobu zároveň není možný.

Kursovné bez řádné a včasné omluvy nevracíme, a to ani zpětně.

ilustrace

FORMY ÚČASTI NA AKCÍCH A PROGRAMU

Základní definice:

Tantra je aktivita a program při Osho Sugama Meditation Center (dále OSMC).
OSMC je nevládní nezisková organizace.
Základním posláním OSMC je duchovní, duševní, tělesný, citový rozvoj člověka, podpora zdravého životního stylu, propagace zodpovědnosti člověka za sebe sama, za svůj život, za své zdraví.
OSMC podporuje meditační praxi pro civilizovaného člověka.
OSMC je svobodné a nezávislé centrum. Nehlásí se k žádnému náboženskému ani politickému hnutí, není myšlenkově orientované na Východ ani na Západ, naopak má snahu využít veškerého kulturního a duchovního bohatství této planety.
Jako významný inspirační zdroj chápe OSMC Oshovy meditace, techniky, zkušenosti, vize a názory, které se snaží tvořivě rozvíjet.
Dále čerpá z mnoha dalších zdrojů: Reiki, moderní avantgardní divadlo, tantra, artterapie, muzikoterapie, taiči, čikung, šamanské léčení...
Svých cílů dosahuje zejména organizováním seminářů, festivalů a kulturních akcí, společenských akcí, vydavatelskou činností, společenskou činností, veřejnými debatami.
Všechny semináře mají charakter soukromé klubové aktivity. Po dobu účasti na programu je každý volným členem OSMC.

Účastník:
Každý člověk přijíždějící se zúčastnit kteréhokoliv semináře, kterékoliv akce, se stává volným členem OSMC po dobu účasti na programu (semináři, akci). Tato role předpokládá, že základním důvodem pro účast na akci je zájem o program. Účastníkovi není dovolena jakákoliv obchodní, propagační nebo reklamní aktivita.
Účastník je plně zodpovědný za své zdraví, v případě zdravotních obtíží navštíví svého lékaře. Před zahájením akce podá všechny důležité informace o svém zdravotním stavu. Nepřijíždí na akci se žádnou nakažlivou nemocí.
Účastník je plně zodpovědný za ztráty nebo škody způsobené na osobním majetku a je svým dílem spoluzodpovědný za majetek OSMC, se kterým přijde do styku.
Jakákoliv platba je příspěvkem OSMC. Výše příspěvku závisí na počtu a druhu seminářů, kterých se účastník účastní.
Účastník souhlasí se zařazením osobních účajů do databáze OSMC. Tyto údaje budou použity výhradně k informování o akcích OSMC.